Aktuality

Kampaň Do práce na kole byla letos v Hradci již počtvrté

Kampaň Do práce na kole byla letos v Hradci již počtvrté

25.7.2017

Celkově sedmý ročník soutěže v rámci celé ČR přilákal rekordní počet 12 800 účastníků z 1980 firem v 33 městech. V Hradci Králové, kde oproti loňsku stoupl počet účastníků o 56%, se do 7 soutěžních kategorií zapojilo téměř 80 týmů z mnoha firem a společností. Za pozornost stojí i výsledky hradeckých účastníků, kdy jich hned 7 během května urazilo do práce více než 1000 km na kole, 13 soutěžích pak překonalo metu 100 km pěšky nebo v kategorii Cyklozaměstnavatel zaujalo 16. místo hradecké Střední školy služeb, obchodu a gastronomie v rámci celé ČR!

Tváří letošní kampaně byl břišní a hrudní chirurg prof. MUDr. Pavel Pafko, DrSc., a také fyzioložka a biochemička prof. RNDr. Helena Illnerová, DrSc. Oba jezdí po celý život pravidelně na kole a nic na tom nemění ani po sedmdesátce. „Kolo je ideální dopravní prostředek pro každého. Občas slýchám, že cyklisté musí dýchat znečištěný vzduch. Ale jestli si myslí, že v MHD nebo v autě dýchají jiný vzduch, tak jsou na omylu. Z hlediska zdraví je jízda na kole rozhodně prospěšná. A navíc ulevíte životnímu prostředí a netaháte kvůli svým 70 kilům tunu železa tam a zpátky,“ říká prof. Pavel Pafko, který cestou do práce najede na kole asi 13 kilometrů.

Výsledky jasně ukázaly, že dojíždění do zaměstnání na kole nebo obdobně cesta pěšky či v běhu jsou (nejen) v Hradci zcela přirozené a je potřeba tomu vytvářet dobré podmínky.

Poděkování za podporu této kampani patří i místním partnerům, které spolu s kompletními výsledky najdete na www.dopracenakole.cz nebo na www.cyklohradec.cz. Pátý hradecký ročník akce by se měl uskutečnit v příštím roce.