Aktuality

Za tipy na výlety i dovolenou na veletrh Infotour do kongresového centra Aldis

Za tipy na výlety i dovolenou na veletrh Infotour do kongresového centra  Aldis

28.2.2017

Veletrh nabídne veřejnosti jako tradičně možnost zajistit si dovolenou, nebo získat tipy na výlety do zajímavých lokalit u nás i v zahraničí. Se svými nabídkami do Aldisu totiž přijedou vystavovatelé nejen z Česka, ale také ze sousedního Polska, Slovenska, Chorvatska a Itálie. Představí turistické zajímavosti měst a regionů, cykloturistiku, lázeňství, atraktivní přírodní lokality, památky, ale i hotely, kempy nebo nabídnou oblíbené mapy.

Chybět samozřejmě nebude ani bohatý doprovodný program s přednáškami cestovatelů i vystavovatelů, konferencí věnovanou fenoménu východočeského loutkářství i různými vystoupeními. Druhý den konání veletrhu, tedy 11. března, si děti budou moci vyrobit vlastní loutku, a to v salonku Studio ve druhém patře od 9 do 10.30 a od 13 do 15 hodin. V malém sále bude pro děti připraveno loutkové představení  Divadla Drak A do třetice všeho..., a to v pátek 10.března od 14:30 hodin a v sobotu 11. března od 11 do 12 hodin.

Součástí sobotního dění na veletrhu se stanou také farmářské trhy. V pátek 10. března bude veletrh přístupný od 10 do 18 hodin, v sobotu 11. března od 9 do 17 hodin. Více na www.infotourhk.cz.

Město Hradec Králové ve svém stánku zájemcům nabídne turistický informační speciál s tipy na zajímavé počiny konané v krajském městě a okolí, kalendář vybraných významných akcí Calendarium Regina 2017, pozvánky na velké sportovní akce, konkrétně mistrovství Evropy v basketbalu žen a mistrovství Evropy v karate, které se v Hradci uskuteční. Připravena je i soutěž o vstupenky do Divadla Drak a Labyrintu. 

Chybět nebude ani prezentace aktivit a akcí na Hradecku. S nabídkou inspiračních víkendů se představí města sdružená v České inspiraci. 

V expozici Královských věnných měst bude probíhat tradiční fotoakce propojená s internetovou volbou královny věnných měst. Veletržní premiéru budou mít nové královské korunky, které si děti budou moci samy vybarvit v královské dílničce. Kostýmované postavy představí turistická lákadla a těšit se lze i na ochutnávku regionálních produktů.