Aktuality

Labská stezka získala ocenění „Nejlepší turistický produkt“ roku 2016 v rámci Velké ceny cestovního ruchu

Labská stezka získala ocenění „Nejlepší turistický produkt“ roku 2016 v rámci Velké ceny cestovního ruchu

25.1.2017

Labská stezka je fenomenální evropskou dálkovou cyklotrasou, která vede od pramene Labe v Krkonoších až k Severnímu moři u německého Cuxhavenu v délce téměř 1.300 km. Patří bezesporu k nejkrásnějším a nejoblíbenějším říčním stezkám v Evropě. Stezka prochází různými regiony a spojuje ČR a Německo. Díky dlouholeté spolupráci na marketingu této stezky se daří úspěšně propagovat Labskou stezku jak v ČR, tak i v Německu a na dalších trzích cykloturistiky. 

Za ČR Labskou stezku koordinuje a oficiální marketing zastřešuje Nadace Partnerství prostřednictvím servisní společnosti Partnerství, o.p.s. Je tak rovnocenným partnerem 3 koordinačním centrům stezky v Německu (sever, střed a jih), se kterými spolupracujeme na rozvoji tohoto cykloturistického produktu. V Německu patří k dlouhodobě nejoblíbenějším dálkovým trasám a její obliba roste i u nás. Výsledky z loňského automatického sčítání pohybu na stezce ukazují, že např. kolem Kuksu v Královehradeckém kraji využilo během prvních 10 měsíců v roce stezku až 220 tisíc lidí. 

Jedinečnost projektu však tkví nejen v mezinárodní spolupráci. „Cena patří také našim místním partnerům, kteří se dlouhodobě podílí na šíření společného projektu. Ať už jsou to Ústecký, Středočeský, Pardubický a Královehradecký kraj nebo města Děčín, Ústí nad Labem, Mělník, Praha, Pardubice, Hradec králové, Dvůr Králové n. L. a Vrchlabí, destinační agentury a také cca 170 ubytovacích a stravovacích služeb s certifikací Cyklisté vítáni na Labské stezce,“ oceňuje Daniel Mourek, koordinátor Labské stezky v České republice.