Doprava kol v MHD

Dopravní podnik města Hradec Králové nabízí pro cyklisty možnost přepravy kol v autobusech a trolejbusech městské hromadné dopravy. Můžete se tak lehce dostat například do městských lesů, nebo k dálkovým cyklotrasám, které městem vedou.

Přepravu kol v MHD upravuje čl. 5 Smluvních přepravních podmínek:

1) Cestující může vzít do vozidla dětský kočárek s dítětem i bez dítěte jen s vědomím řidiče a pokud to obsazení vozidla dovoluje, a to jen určenými dveřmi. Průjezd kočárku vozidlem není povolen. Ve vozidle smí být přepravován pouze jeden kočárek, řidič může výjimečně povolit přepravu dalších kočárků pokud to provozní poměry na lince umožňují. Kočárek se přepravuje ve vyhrazeném prostoru označeném na vnější straně dveří vozidla symbolem kočárku. Cestující musí vždy zajistit kočárek proti samovolnému pohybu a být u něho po celou dobu přepravy. Přeprava dětského kočárku s dítětem i bez dítěte se nezpoplatňuje.

2) Přeprava jízdních kol je umožněna ve všech dnech za stejných podmínek jako u kočárků s tím, že přeprava kočárku s dítětem je upřednostněna.

www.dpmhk.cz

 

Cyklobusy

Z Hradce Králové do okolí a zpět je možné se s kolem dostat s využitím cyklobusů. Jejich aktuální trasy a jízdní řády naleznete na Turistickém portálu Královéhradeckého kraje www.kralovehradeckyregion.cz.

ORLICKÉ HORY -  I v roce 2017 pro Vás připravujeme projekt Cyklobusy do Orlických hor, oblasti Bukové hory a Králického Sněžníku. Poprvé autobusy vyjedou prvního červnového víkendu a budou jezdit každou sobotu a neděli a také o svátcích až do konce září 2017. Po loňském zavedení několika významných novinek využívajících moderní informační technologie, které vám umožnili sledování spojů a rychlé zjištění případného zpoždění autobusu je možné také využít dispečink IREDO, který je v provozu i o víkendu. Podrobnosti naleznete v další části letáku pod mapou. Ke sledování spoje lze využít internetové stránky http://tabule.oredo.cz.

PODKRKONOŠÍ – Máte rádi cyklistiku, krásné výhledy a neopakovatelné zážitky? Pak určitě využijte hustou síť cyklotras a cyklostezek, které oblast Podkrkonoší nabízí. Pro Vaše pohodlí i rychlejší dosažení cílů budou stejně, jako v minulých letech, jezdit cyklobusy, které na území Podkrkonoší vyjedou již 3. 6. 2017 a budou v provozu do 30. 9. 2017.

Cyklobusy budou v Podkrkonoší jezdit v červnu a v září vždy v sobotu, v červenci a v srpnu vždy ve čtvrtek a v sobotu, a to opět na trase Hradec Králové – Sadová – Milovice - Hořice – Miletín – Dvůr Králové nad Labem – Bílá Třemešná – Dolní Brusnice – Mostek – Hostinné – Vrchlabí a zpět.

Další spoj jede na trase Kuks – Choustníkovo Hradiště – Dvůr Králové nad Labem – Bílá Třemešná – Dolní Brusnice – Zvičina a zpět. První ranní spoj vyjíždí ze Dvora Králové nad Labem přes Choustníkovo Hradiště – Kuks – Heřmanice – Jaroměř – Holohlavy do Hradce Králové. Na přehradu Les Království cyklobus nezajíždí.

Novinkou v letošním roce je večerní návrat cyklobusu zpět z Vrchlabí (odjezd v 18:25 hodin) do Hradce Králové (příjezd ve 20:12 hodin).

Turisté se na provoz cyklobusů mohou těšit i v den státního svátku ve čtvrtek 6. 7. 2017.

Podrobné informace o odjezdech a příjezdech autobusů naleznete v jízdním řádu na webu www.podkrkonosi.eu. Spoje mají bezbariérový přístup a jsou vybaveny stojany pro kola.

Projekt cyklobusů byl připraven Svazkem měst a obcí Krkonoše ve spolupráci se spolkem Podzvičinsko, Královéhradeckým krajem a dalšími. Neváhejte a využijte této jedinečné možnosti podívat se na kole po Podkrkonoší a do Krkonoš. Více informací najdete na www.podkrkonosi.eu a na www.krkonose.eu.